Ručně vyráběné sklo v nabídce Krosno Glass

Skleněné prvky z nabídky HANDMADE jsou vlajkovými produkty značky KROSNO, které plně zapadají do tradičního chápání řemeslné zručnosti sklářských mistrů a nadčasového designu. Tradičně tvarované sklo je naší mezinárodní přehlídkou.

Zažijte život krásnější

Sklo Krosno pomůže obohatit prožitek okamžiku na vašich oblíbených, zvláštních místech vašeho domova. Tento příslib značky KROSNO je vyjádřen zejména v případě ruční výroby skla. Jedinečný obor našich výrobků přináší mnoho hodnot, částečně skrytých i těch, které lze snadno vidět ve formované skleněné hmotě. Žádná jiná technika nemůže dosáhnout výsledků srovnatelných s ručním lisováním.

Muž a sklo

Celé tajemství ruční výroby je obsaženo v osobě hutníka. Zkušenosti v řemesle se snoubí s léty práce a mistrovství se někdy měří na desítky let. Muž a holenní kost (foukací zařízení) je pohledem přítomným ve výrobě skla od samého počátku jeho existence; tyto dva prvky, které tvoří velkou většinu procesu, byly spojeny dohromady po tisíciletí. Dnes je tato profese vzácná a čas prohlubuje výklenek ruční výroby.

Tajemství hodnot

Navzdory tomu, že se pravidelně objevují nová vylepšení v sériové výrobě, ruční výroba se vydává samostatnou cestou: čím více je ceněna, tím blíže se drží tradici. Každý mistr sklářského umění má své vlastní způsoby vytváření originálního skla. Spočívá nejen v konečném tvarování výrobku, ale také v receptuře, která začíná u tekutého skla. Kromě vyšší kvality a průhlednosti skla je důležitá i jeho osobitost, protože každý výrobek v dané sérii má své vlastnosti, které mu dodávají specifičnost a identitu.

Mimořádný příběh

Značka KROSNO má ve výrobě skla téměř stoletou tradici. Mistrovství našeho řemesla nepotvrzují desítky let, ale celé století činnosti hutníků. Naše sklárna je ikonou polského sklářského průmyslu a nepochybně vyniká svými úspěchy na světové scéně, se svými produkty je přítomna na téměř 70 světových trzích. Jedinečnost značky potvrzuje spolupráce s řadou umělců, světově uznávaných designérů a více než 40 let působící škola hutnického mistrovství sídlící v areálu společnosti.

Jedinečné produkty

Ručně vyráběné sklo má vlastnosti nedosažitelné pro jiné způsoby výroby. Díky specifičnosti tvorby je materiál schopen nabývat extrémně složitých tvarů, díky těmto možnostem se stává také doménou umělců, kteří ve skle vidí možnost svobody projevu. Transparentnost a lesk dosahovaný u ručně vyráběných výrobků dosahuje nejvyšších hodnot bez ohledu na typ lisovaných výrobků. Ruční sklo může být také výjimečně jemné a sofistikované díky ultratenkým stěnám a téměř neviditelným spojům v materiálu.

Vlivem vysoké teploty se ze skla stává plastická hmota skla, ideální pro tvarování. Vytvarován jednoduchými nástroji rukama řemeslníka, který kreativně využívá gravitaci a své vlastní vize, umožňuje vytvářet skutečné skleněné zázraky. Díky ručnímu tvarování skla již téměř 100 let sklo Krosno v sobě spojuje nekonečné množství působivých forem a tvarů, okouzlujících lomy a liniemi.

Našim prestižním portfoliem Handmade produktů jsou unikátní kolekce, které představujeme v katalogu interiérových trendů 2020. V každé z navrhovaných Handmade kolekcí není nic náhodné – ačkoliv jsou velmi odlišné, spojuje je znalost skla a inovativní design .