na Víno

Servírování vína je opravdový rituál. Nicméně to není jen otázka savoir-vivre, ale také způsob, jak zajistit, aby nápoj chutnal co nejlépe. Před podáváním je vhodné víno přelít do odpovídající karafy - pro bílé víno by měla být použita jiná než pro červené. Karafa na červené víno by měla umožňovat cirkulaci vzduchu - červené odrůdy vyžadují zvýšený přísun kyslíku. Pro bílé odrůdy je rozhodně lepší volbou karafa na víno s korkem, zaoblená dole a zužující se směrem nahoru. Proč? Nadměrné množství vzduchu neprospívá bílému víně a uzavřená nádoba umožňuje déle si užívat jeho jedinečnou chuť a aroma. V nabídce Krosno najdete jak karafy na bílé víno, tak i modely určené k podávání červeného vína.


Dekantéry na víno

Můžete také využít takzvané dekantéry na víno. Taková speciální karafa určená k dekantaci vína plní přesně definované úkoly. Dekantéry jsou nádoby, které se silně rozšiřují směrem dolů, díky čemuž větší plocha nápoje přichází do kontaktu se vzduchem, uvolňuje jedinečnou vůni a chuť. Víno v karafě nebo dekantéru také okamžitě ukazuje svou jedinečnou barvu a láká k ochutnání. Dekantér na víno slouží nejen k podávání, ale také k provzdušnění vína, a právě k tomu je určen jeho charakteristický tvar.


Karafy na víno značky KROSNO

Karafa na víno KROSNO je nepostradatelným prvkem vybavení domácího baru. V nabídce KROSNO najdete karafy na bílé víno, červené víno, a také dekantéry na víno různých tvarů a objemů. Jsou zde jak karafy pro provzdušnění vína, tak i modely pro tradiční uchovávání nápojů. K dispozici jsou modely s korkem nebo skleněným víkem, díky čemuž může víno stát na stole déle, ale i bez nich. Všechny karafy a dekantéry jsou vyrobeny ručně z nejvyšší kvality průhledného skla, což jim zajišťuje nejen výjimečnou kvalitu, ale i jedinečnou estetiku. Připravili jsme také sady - karafa s vinnými sklenicemi je připravený dárkový set pro milovníky vína. Elegantní karafa a vinné sklenice jsou také skvělým nápadem na úspěšný dárek při stěhování do nového domova nebo jako svatební dárek pro novomanžele.

˅